DUEL Ježek – export dokladů

Tento návod je pro službu: Vyfakturuj.cz, SimpleShop

Pracujete vy nebo vaše účetní s účetním programem DUEL od Ježek software s.r.o.? Přenášejte si do něj pohodlně své faktury vytvořené ve Vyfakturuj.cz nebo SimpleShopu.

Dostupnost exportu do účetního programu DUEL pro váš tarif ve Vyfakturuj.cz si ověřte v podrobném ceníku.

Jaká data exportujeme?

Pro účetní program DUEL Ježek si můžete exportovat tyto typy dokladů:

  • faktura,
  • objednávka,
  • proforma faktura,
  • daňový nebo příjmový doklad,
  • opravné doklady.

Vzhledem k povoleným dokladům tohoto účetního programu neexportujeme zálohové faktury ani výzvy k platbě. Stejně tak v exportu dokladů nenajdete náklady.

Předkontace, členění DPH a středisko

U přenášených dokladů do DUEL Ježek převedeme také případné středisko, předkontaci (pro DUEL druh účtování) a členění DPH (skupina DPH) přiřazené k jednotlivým dokladům.

Pro správné propsání je nutné, aby stejný kód daného nastavení existoval ve Vyfakturuj.cz / SimpleShopu i v programu DUEL.

PŘÍKLAD: Pokud máte v DUEL Ježek druh účtování pro prodej zboží zkratku PZ, tak i ve Vyfakturuj.cz / SimpleShopu je potřeba používat předkontaci se zkratkou PZ.

Import dokladů do programu DUEL Ježek

Ve svém účtu ve Vyfakturuj.cz nebo SimpleShopu si nejprve připravte export vybraných dokladů.

V účetním programu DUEL přejděte do agendy Závazky a pohledávky. Následně v horním menu přejděte na záložku Přenosy dat → Import dat.

Import dat do DUEL Ježek

První import

Při prvním importu ještě nemáte vytvořenou žádnou šablonu, pokračujte proto pomocí tlačítka Další >.

Duel-bez-sablony

V dalším okně zvolte typ exportovaného souboru. Jde o variantu XML.

DUEL - xml import

V následujícím kroku vyberte exportovaný soubor s doklady z Vyfakturuj.cz nebo SimpleShopu, které chcete přenést do programu DUEL Ježek.

Nastavení přenosu si můžete libovolně upravit. Pokud nastavení neupravíte, doklady se naimportuji s výchozím nastavením.

DUEL - výběr souboru

Následně je potřeba do programu nahrát konfigurační soubor s koncovou .ini. Při každém dalším importu zde již konfigurace bude načtena.

Konfigurační soubor ke stažení

Tento soubor si stáhněte k sobě do počítače, rozbalte ze zipu a poté vložte pomocí tlačítka Načíst  do programu DUEL.

DUEL - konfigurační soubor

Nyní si můžete uložit svou šablonu. Šablonu libovolně pojmenujte a uložte. Pokud ji ukládat nechcete, můžete pokračovat bez toho.

Duel - šablona

Následně se zobrazí souhrnné informace, které shrnují importovaný soubor a vámi zvolené nastavení přenosu. Import provedete kliknutím na tlačítko Dokončit.

DUEL - dokončení importu

Na závěr program DUEL Ježek vypíše informace o provedeném importu. Pokud byl import nějakého dokladu neúspěšný, naleznete na konci importu také informace o případných chybách.

Další importy

Pro druhý a každý další import už nemusíte znovu nahrávat konfigurační soubor, DUEL Ježek si ho pamatuje.

Pokud máte uloženou šablonu, můžete také rovnou přeskočit všechny kroky a pouze potvrdit souhrnné informace a import provést. V takovém případě je nutné, aby se importovaný soubor vždy nacházel na stejném místě ve Vašem počítači a jmenoval se pořád stejně, neboť Vaše šablona si k němu pamatuje cestu.

Související články

Pavlina_vydrarova

Tento návod pro vás napsala Pavlína Vydrařová, vedoucí zákaznické podpory Redbit s. r. o. Vede tým, který pečuje o naše zákazníky, a pomáhá s vývojem obou našich systémů. Miluje cestování, klidné výlety do přírody a pohodu u pečení dobrot. Baví ji nové technologie a ocení každý nový tip ze světa webů.

Chcete se k článku na něco zeptat?

Napište nám