Jak upravit vystavený doklad

Tento návod je pro službu: Vyfakturuj.cz, SimpleShop

V následujícím návodu jsme shrnuli důležité informace a tipy, které se vám budou hodit při dodatečné úpravě již vystaveného dokladu ve Vyfakturuj.cz nebo SimpleShopu.

Jak začít s úpravou vystaveného dokladu?

Rozklikněte si vystavený doklad, ve kterém potřebujete změnit údaje. Poté v horním menu klikněte na tlačítko Upravit, tím se vám doklad otevře.

Úprava faktury

POZOR! Pokud je k dokladu již vystaven/navázán další doklad (faktura, daňový doklad apod.) je nutné tyto úpravy provést i v těchto návazných dokladech! Do budoucích návazných dokladů se provedené změny propíší automaticky.

Úprava odběratele

U dokladu můžete upravit údaje o odběrateli a zároveň dodací údaje.

Úprava odběratele

Úprava dodavatele

Klikněte na Další možnosti → Zobrazit dodavatele. Zobrazí se tabulka s údaji o dodavateli, které můžete editovat.

Další možnosti

Zobrazit dodavatele

Úprava položek u vystaveného dokladu

Upravit můžete i jednotlivé položky a jejich ceny tak, že jednoduše text/cenu u položky přepíšete. V úpravě dokladu můžete zároveň přidávat položky kliknutím na Přidat další položku nebo mazat položky kliknutím na červené kolečko s křížkem (na konci řádku).

POZOR! V případě úpravy položky a její ceny u objednávky vystavené pomocí prodejního formuláře SimpleShopu, ke které se váže produkt (členství, e-book, vstupenky apod.), položku a její cenu pouze přepište. Nemažte celý řádek, tím byste smazali i návaznost na produkt.

Související články

Marie_langrova-e1610358987351

Tento návod pro vás napsala Marie Langrová.

Ve volném čase peče výborný domácí chleba a obdivuje přírodu z koňského hřbetu.

Chcete se k článku na něco zeptat?

Napište nám