Projektové identity – způsoby použití

Tento návod je pro službu: Vyfakturuj.cz, SimpleShop

Projektové identity mohou působit jako nevýrazná funkce, nicméně není radno na ně zapomínat. Mohou vám totiž ušetřit mnoho práce. Pojďme se podívat, jakými způsoby je možné tuto funkci v našich systémech využít a práci si usnadnit.

Přečtěte si, jak si projektové identity nastavíte ve svém účtu.

Kdy projektové identity využít?

Nabízíte pod jedním IČO více druhů služeb odlišného zaměření, provozujete několik e-shopů s rozdílným zbožím a nebo prodáváte do zahraničí? Přesně na tyto situace projektové identity myslí.

Více projektů a jedno IČO

Máte pouze jedno IČO, ale nabízíte klientům služby orientované na více oblastí? Pak jsou projektové identity ideálním pomocníkem. Pro jednotlivé části/projekty vašeho podnikání si vytvořte unikátní doklady, u kterých bude na první pohled zřejmé, jaké služby se týkají.

Vytvorene-projektove-identity
Pro jednotlivé identity je možné vytvořit odlišný vzhled dokladů.

Stejný postup je také možné zvolit v případě, kdy provozujete pod jedním IČO více e-shopů s různým zbožím a službami. Pro jednoduché rozlišení jednotlivých produktů a vystavovaných dokladů použijte opět rozdílnou identitu.

Prodej do zahraničí

Prodáváte-li své produkty do zahraničí, jednoduše přizpůsobte identitu pro každou zemi. U každé identity pak můžete nastavit jazyk, ve kterém budou doklady pro danou zemi vystavované, a případně také upravit textace rozesílaných e-mailů a upomínek.

E-maily a upomínky

Každé projektové identitě je možné přizpůsobit také textace jednotlivých e-mailů, které se budou rozesílat při vytvoření objednávky a její úhradě. Stejně tak můžete nastavit textace jednotlivých upomínek.

Pro každou z nastavených projektových identit si také ve svém účtu můžete nastavit vlastní odesílací e-mailovou adresu.

Nastavení e-mailů u identit

Co je možné u jednotlivých identit nastavit?

Shrňme si, co vše je tedy možné u jednotlivých projektových identit nastavit tak, aby byly vaše jednotlivé doklady a prodeje viditelně rozlišené:

Související články

Petra Zajíc Czabeová

Tento návod pro vás napsala Petra Zajíc Czabeová ze zákaznické podpory Redbit s. r. o.

Se starostlivostí sobě vlastní pečuje o naše zákazníky a sdílí náladu týmu na sociálních sítích. Volný čas tráví nejraději v kopcích či s knížkou v ruce, vždy za pečlivého dohledu francouzské buldočky Olivie.

Chcete se k článku na něco zeptat?

Napište nám