SmartEmailing – napojení

Tento návod je pro službu: SimpleShop

V tomto článku si ukážeme nastavení e-mailingového nástroje SmartEmailing se systémem SimpleShop. Velice jednoduše nastavíme oba dva systémy tak, aby po uhrazení objednávky byli klienti automaticky zařazeni do vašich seznamů ve SmartEmailingu. Na základě toho můžete dále cílit své e-mailové kampaně.

Vytvoření seznamů ve SmartEmailingu

V tomto případě vytváříme seznamy dva:

  1. Seznam pro všechny klienty (pokud u produktu nebude vybrán specifický seznam, budou klienti zařazeni zde)
  2. Specifický seznam pro produkt č.1

Smartemailing-vytvoreni-seznamu

Tyto seznamy použijeme na konci tohoto článku.

Nastavení propojení (API)

Ve svém účtu SmartEmailingu najděte API (pokud zde není, obraťte se na zákaznickou podporu SmartEmailingu) a vytvořte si nový API klíč:

SE vytvoření API klíče

Vyplňte název pro tento API klíč (např. SimpleShop.cz) a uložte ho.

API klíč

Klíč, který vznikl, si zkopírujte:

SE API klíč

Přihlašte se pod svým účtem v SimpleShopu a přejděte do nastavení SmartEmailingu:

napojení e-mailingových nástrojůSmartemailing

a vyplňte přihlašovací e-mail + API klíč ze SmartEmailingu:

Propojení se SmartEmailingem

Pokud jste si vytvořili již předtím nové seznamy, vyberte je. Tyto seznamy budou pro všechny produkty stejné, pokud u konkrétního produktu nevyberete jiný (tzn. pokud skončíte v tomto bodě, všichni kupující od kteréhokoliv produktu budou vloženi po nákupu a po uhrazení objednávky do příslušného seznamu):

Seznamy kontaktů ze SmartEmailingu

1 seznam = 1 produkt

Doporučujeme vytvořit pro každý produkt v Simpleshop.cz jiný seznam ve SmartEmailingu. Je na začátku sice více práce, ale budete mít segmentované kupující a na každého z nich můžete rozeslat jiný e-mail (např. upsell již nakoupeného produktu).

V nastavení produktu pak stačí vybrat seznamy, které jste si v systému SmartEmailingu již dříve vytvořili. Nastavení najdete v úpravách produktu → záložka Ostatní.

Jestliže seznamy v SmartEmailingu ještě nemáte, nic se neděje. Vytvořte je, pak se vraťte do SimpleShopu a klikněte na tlačítko pro opětovné načtení seznamů.

Seznamy kontaktů ze SmartEmailingu u produktu

Pozn.: Kontakt se do seznamu ve SmartEmailingu nepřidá ihned, ale cca do 10 minut od zaplacení objednávky.

Výběr seznamu u checkboxu (GDPR)

Kontakt můžete uložit do samostatného seznamu i v návaznosti na zaškrtnutý checkbox, který se zobrazí pod prodejním formulářem. Více o právních náležitostech nastavení checkboxů najdete v článku Všeobecné obchodní podmínky a GDPR nejen pro e-shopy.

Vytvoření checkboxu a propojení s e-mailingem

Prodej na jméno

Údaje z prodeje na jméno je také možné zapsat do seznamů v SmartEmailingu. Více informací najdete v návodu Prodej na jméno.

Odesílané údaje

Do SmartEmailingu systém odesílá jméno, příjmení, společnost a e-mailovou adresu zákazníka za podmínky, že jsou tato pole nastavena v prodejním formuláři v části Fakturační údaje nebo v rámci prodeje na jméno.

Související články

Markéta Hladká

Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká ze zákaznické podpory Redbit s. r. o.

Píše články pro uživatele aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nepečuje o dva aktivní jednovaječné potomky. Ráda relaxuje na zahradě, nebo u knihy a šálku dobrého čaje.

Chcete se k článku na něco zeptat?