SmartEmailing – napojení

17. září 2021

V tomto článku si ukážeme nastavení e-mailingového nástroje SmartEmailing se systémem SimpleShop. Velice jednoduše nastavíme oba dva systémy tak, aby po uhrazení objednávky byli klienti automaticky zařazeni do vašich seznamů ve SmartEmailingu. Na základě toho můžete dále cílit své e-mailové kampaně.

Vytvoření seznamů ve SmartEmailingu

V tomto případě vytváříme seznamy dva:

  1. Seznam pro všechny klienty (pokud u produktu nebude vybrán specifický seznam, budou klienti zařazeni zde)
  2. Specifický seznam pro produkt č.1

Smartemailig-vytvoreni-seznamu

Tyto seznamy použijeme na konci tohoto článku.

Nastavení propojení (API)

Ve svém účtu SmartEmailingu najděte API (pokud zde není, obraťte se na zákaznickou podporu SmartEmailingu) a vytvořte si nový API klíč:

SE vytvoření API klíče

Vyplňte název pro tento API klíč (např. SimpleShop.cz) a uložte ho.

API klíč

Klíč, který vznikl, si zkopírujte:

SE API klíč

Přihlašte se pod svým účtem v SimpleShopu a přejděte do nastavení SmartEmailingu:

napojení e-mailingových nástrojůSmartemailing

a vyplňte přihlašovací e-mail + API klíč ze SmartEmailingu:

Propojení se SmartEmailingem

Pokud jste si vytvořili již předtím nové seznamy, vyberte je. Tyto seznamy budou pro všechny produkty stejné, pokud u konkrétního produktu nevyberete jiný (tzn. pokud skončíte v tomto bodě, všichni kupující od kteréhokoliv produktu budou vloženi po nákupu a po uhrazení objednávky do příslušného seznamu):

Seznamy kontaktů ze SmartEmailingu

Nastavení seznamů

1 seznam = 1 produkt

Doporučujeme vytvořit pro každý produkt v Simpleshop.cz jiný seznam ve SmartEmailingu. Je na začátku sice více práce, ale budete mít segmentované kupující a na každého z nich můžete rozeslat jiný e-mail (např. upsell již nakoupeného produktu).

V nastavení produktu pak stačí vybrat seznamy, které jste si v systému SmartEmailingu již dříve vytvořili. Nastavení najdete v úpravách produktu → záložka Ostatní.

Jestliže seznamy v SmartEmailingu ještě nemáte, nic se neděje. Vytvořte je, pak se vraťte do SimpleShopu a klikněte na tlačítko pro opětovné načtení seznamů.

Seznamy kontaktů ze SmartEmailingu u produktu

Pozn.: Kontakt se do seznamu ve SmartEmailingu nepřidá ihned, ale cca do 10 minut od zaplacení objednávky.

Seznamy pro prodej na jméno

Nejprve si ve SmartEmailingu vytvořte speciální seznam pro prodej na jméno po objednání a po uhrazení.

Nastavení prodeje na jméno lze u produktů: Voucher, Vstupenka, Seminář, Kurz, Školení. V detailu konkrétního produktu klikněte na tlačítko Upravit a vyberete Upravit produkt. V záložce Obecné informace vyberte, že chcete prodávat na konkrétní jméno.

Prodej na jmeno

Poté sjeďte dolů a v části SmartEmailing-přidat e-mail do adresáře vyberte příslušné seznamy po objednání a po uhrazení, které jste si vytvořili ve Vašem účtu v SmartEmailingu.

SmartEmailing - prodej na jméno

Výběr seznamu u checkboxu (GDPR)

Kontakt můžete uložit do samostatného seznamu i v návaznosti na zaškrtnutý checkbox, který se zobrazí pod prodejním formulářem.

Výběr seznamu v e-mailingu u checkboxu

Odesílané údaje

Do SmartEmailingu systém odesílá jméno, příjmení, společnost a e-mailovou adresu zákazníka za podmínky, že jsou tato pole nastavena v prodejním formuláři v části Fakturační údaje nebo v rámci prodeje na jméno.

Markéta Hladká
Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká, anděl zákaznické podpory Redbit s.r.o. Pečlivě a důsledně se stará o spokojenost uživatelů aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nekrotí smečku čítající dva jednovaječné potomky. Ráda cestuje a svými historkami dokáže rozesmát celý tým.


Odpověděl článek na všechny vaše otázky?

Total 1 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Štítky: