Zobrazení webfaktury

Tento návod je pro službu: Vyfakturuj.cz, SimpleShop

Používáte zobrazení veřejné stránky dokladu (webfaktury) a nadále vám to nevyhovuje? Sepsali jsme pro vás přehledné informace, jak si zobrazení webfaktury upravit dle vašich požadavků a na co vše je potřeba při změně nastavení myslet.

Zobrazení webfaktury

Ve výchozím nastavení je zobrazení webfaktur povolené. Vašim zákazníkům a odběratelům tak můžete odesílat faktury nejen v PDF, ale i veřejným odkazem. Webfakturu si zobrazíte v detailu dokladu → Zobrazit → Webfaktura (dříve Veřejná stránka dokladu).

Zobrazeni-webfaktury

Kdy zobrazení webfaktury nevypínat

Zobrazení webfaktury (veřejné stránky dokladu) nechte povolené vždy, když nabízíte platbu přes platební bránu. Tlačítko pro platbu kartou či další platební metody realizované přes platební brány se nachází právě na stránce s webfakturou a zákazník by tak neměl možnost k platbě přejít, pokud byste webfakturu zakázali.

V SimpleShopu také vypnutí webfaktury nepoužívejte, pokud navíc máte svou vlastní stránku po objednání. Platba za objednávku probíhá pomocí tlačítka na stránce po objednání nebo na veřejné stránce s webfakturou. Ani v tomto případě by neměl zákazník možnost platbu provést.

Nastavení zobrazení webfaktury

Nastavení zobrazení webfaktury můžete snadno provést v Nastavení → Firma → Nastavení aplikace.

Nastaveni-nastaveni-aplikace

Chcete-li zobrazení zakázat, můžete tak učinit přepnutím na možnost Vypnuto. Zobrazení nevypínejte v případech uvedených výše.

Nastaveni-zobrazeni-webfaktury

Obdobným způsobem můžete zobrazení opětovně povolit pomocí Zapnuto. Vaše nastavení nezapomeňte uložit.

Co dělat po vypnutí zobrazení webfaktury

S povolenými odkazy na webfakturu (veřejnou stránku dokladu) počítá nastavení vaší firmy ve Vyfakturuj.cz nebo v SimpleShopu.

Šablony e-mailů

Přednastavené šablony e-mailů (včetně upomínek) ve výchozí textaci používají odkaz na webfakturu. Pokud jste v textaci odkaz sami dříve neodebrali, stále tam je a s vypnutým nastavením zobrazení bude odkaz nefunkční.

Podrobnosti o šablonách e-mailů, kterých se odkaz na webfakturu týká, jsme pro vás přehledně sepsali v dalších článcích naší nápovědy.

Odkaz na webfakturu naopak nenajdete ve výchozí textaci hromadného e-mailu. Ten můžete klidně pustit z hlavy.

Šablony všech odchozích e-mailů proto zkontrolujte a odstraňte z nich proměnné {link}, {inv::link} nebo {ord::link}, které na webfakturu vedou. Nezapomeňte dle potřeby upravit nebo úplně odstranit související textace. Zároveň zkontrolujte nastavení posílání dokladu v PDF, aby měl odběratel doklad přiložen. Upravenou šablonu uložte.

Nastaveni-emailove-sablony

Co dělat po zapnutí zobrazení webfaktury

Pokud jste se rozhodli zobrazení veřejné stránky s webfakturou obnovit, není nezbytně nutné dělat žádné další navazující kroky. Byla by ale škoda odkazy na doklady nepoužívat. Proto doporučujeme odkaz zakomponovat zpět do šablon e-mailů.

Použít také můžete možnost resetovat šablonu do výchozí textace pomocí tlačítka Obnovit výchozí nastavení.

Obnoveni-emailove-sablony

Související články

Pavlina_vydrarova

Tento návod pro vás napsala Pavlína Vydrařová, vedoucí zákaznické podpory Redbit s. r. o. Vede tým, který pečuje o naše zákazníky, a pomáhá s vývojem obou našich systémů. Miluje cestování, klidné výlety do přírody a pohodu u pečení dobrot. Baví ji nové technologie a ocení každý nový tip ze světa webů.

Chcete se k článku na něco zeptat?

Napište nám