Platební metody

Tento návod je pro službu: Vyfakturuj.cz, SimpleShop

Platební metody, které budou vaši zákazníci moci používat pro úhradu objednávek nebo faktur, si můžete libovolně nastavit.

V základním nastavení máte k dispozici platbu na dobírku a v hotovosti a, pokud jste při registraci zadali číslo svého bankovního účtu, uvidíte v přehledu i platební metodu bankovní převod.

Nastavení

Přejděte v Nastavení na Faktury → Platební metody.

Nastaveni-platebni-metody

Přidání nových způsobů úhrady

Pro přidání dalších způsobů plateb klikněte na tlačítko +.

Nova-platebni-metoda

Rozklikněte roletku a vyberte jednu z možností.

Vybrat-platebni-metodu

Klasický bankovní převod

Vyberte ze seznamu platební metodu Bankovní převod, zadejte název (např. název banky a měnu). Vyplňte údaje o bankovním účtu, měnu a uložte.

Bankovni-prevod-novy

Hotovost

Vyberte ze seznamu platební metodu Hotovost, zadejte název a uložte.

Hotovost

Dobírka

Vyberte ze seznamu platební metodu Dobírka, zadejte název a uložte.

Dobirka

Zápočet

Používáte-li se svými obchodními partnery vzájemný zápočet vystavených faktur, můžete si tuto platební metodu nastavit i ve svém účtu ve Vyfakturuj.cz nebo SimpleShopu. Vyberte ze seznamu platební metodu Zápočtem a upravte název. Nastavení uložte.

Zapocet

Vlastní platební metoda

Vlastní platební metoda (v seznamu uvedena jako Obecné → Vlastní text) slouží pro všechny případy, kdy nelze použít některou z jiných možností. K dispozici máte také políčko Kód pro export, který slouží k zadání kódu pro přesnější export dat do účetních programů. Nastavení uložte.

Vlastni-platebni-metoda

Kód pro export

Kód pro export vložte podle nastavení ve vašem účetním programu Pohoda (Nastavení → Formy úhrad → Vydané faktury).

Kódy pro export v účetním programu Pohoda

Kód pro export v nastavení způsobů platby v MoneyS3.

Kódy pro export v účetním programu MoneyS3

Platba kartou

Svým zákazníkům můžete pro úhradu dokladů nabídnout i online platby kartou přes platební brány. Podrobné informace a postup vytvoření platební metody pro online platbu kartou najdete v jednotlivých návodech.

Platební karta bez poskytovatele

Tuto platební metodu využijete například v případě, kdy zákazník zaplatí kartou přímo přes váš platební terminál (např. v obchodě). Vyberte ze seznamu platební metodu Platební kartou bez poskytovatele, zadejte název a uložte.

Tato platební metoda je dostupná pouze ve Vyfakturuj.cz.

Platebni-brana-bez-poskytovatele

Zrychlený bankovní převod

Platbu zrychleným bankovním převodem můžete nastavit přes platební brány ComGate, GoPay a ThePay. Postup pro vytvoření platební metody najdete v návodech na propojení s jednotlivými platebními branami.

Google Pay a Apple Pay

Platbu prostřednictvím Google Pay a Apple Pay můžete nastavit pro platební brány Comgate, GoPay, Global Payments a ThePay 2.0.

Při výběru této platební metody u zmíněných bran se zobrazí také logo zvolené platební metody.

Platební metody Apple Pay a Google Pay

V případě platebních bran Stripe a Pays je Google Pay a Apple Pay pouze součástí platební metody platba kartou a jejich loga se v prodejním formuláři nezobrazí.

U platební brány PayPal a ThePay 1.0 Google Pay a Apple Pay dostupné nejsou.

Bitcoin

Platby pomocí Bitcoinu nabízejí platební brány GoPay a ThePay. Při vytváření platební metody postupujte podle návodu na propojení.

m-platba

Službu m-platba pro platby přes mobilní telefon nabízí platební brána GoPay. Platební metodu přidejte podle postupu v návodu na propojení.

Pořadí platebních metod

Pořadí, v jakém se platební metody budou zobrazovat na faktuře, můžete snadno změnit. Stačí je pomocí šipek v levém sloupci přetáhnout na požadovanou pozici.

Způsob úhrady, který na fakturách používáte nejčastěji, přesuňte na první místo v seznamu. U ručně vystavených faktur bude tato platební metoda fungovat jako výchozí.

Poradi-platebnich-metod

Archivace platební metody

Platební metodu, kterou už v účtu nechcete používat, můžete archivovat, aby se nezobrazovala ve výběru na fakturách nebo v prodejním formuláři v SimpleShopu. Bude ale stále uvedena na dříve vystavených dokladech.

Tlačítko pro archivaci najdete v detailu platební metody.

POZOR! Archivovanou platební metodu už nelze znovu obnovit.

Archivace-platebni-metody

Platební metody v prodejním formuláři SimpleShopu

Úprava názvu platební metody

U každé platební metody je v SimpleShopu možné změnit text, který se bude zobrazovat v prodejním formuláři. Pro změnu použijte tlačítko Upravit v nastavení dané platební metody. Chcete-li ve formuláři ponechat výchozí textaci, políčka vyplňovat nemusíte.

Nazev-ve-formulari

Do jednotlivých políček vyplňte text v češtině a případně i v dalších jazycích, pokud je v některých prodejních formulářích používáte.

Preklady-vlastni-text

Zobrazení v prodejním formuláři

Platební metody, které si vytvoříte v nastavení účtu, se v SimpleShopu zobrazují v úpravách každého produktu na záložce Formulář. Tam si také můžete upravit jejich výběr pro zobrazení v prodejním formuláři.

Platby a EET

Povinnost odesílat údaje o tržbách je od 1. 1. 2023 zrušena.

Související články

Markéta Hladká

Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká.

Ráda relaxuje na zahradě u knihy a šálku dobrého čaje, pokud zrovna nepečuje o své dva aktivní jednovaječné potomky.

Chcete se k článku na něco zeptat?

Napište nám