Předprodej produktů

Tento návod je pro službu: SimpleShop

V SimpleShopu můžete své produkty nabízet i v předprodeji. Zákazníci si tak budou moci produkt zakoupit předem za výhodnější cenu. Po vydání e-booku, videa nebo spuštění kurzu stačí pár úprav a prodej bude pokračovat za běžnou cenu.

Které produkty mohu předprodávat?

Předprodej v SimpleShopu je vhodný pro elektronické produkty – audio, video nebo e-book, nebo pro obsah umístěný na vašem webu – např. pro online kurzy.

Nastavení předprodeje

Vytvoření produktu

Ve svém účtu v SimpleShopu vytvořte nový produkt a vyplňte všechny potřebné údaje. Sekci pro nahrání souboru nebo vložení odkazu zatím nechte prázdnou.

Pokud chcete využít prodejní stránku produktu SimpleShopu, můžete u e-booku nahrát ukázku zdarma přímo k produktu. U videa nebo audia je možné odkaz na ukázku vložit přímo na prodejní stránku produktu nebo na prodejní stránku, kterou si vytvoříte na svém webu.

Můžete nastavit „předprodejovou cenu“ produktu, která obvykle bývá pro zákazníka výhodnější.

Nastavení předprodeje

Stránka po uhrazení

Pokud vám v rámci předprodeje produktu nebude vyhovovat výchozí stránka po uhrazení, můžete ji dočasně nahradit vlastní stránkou po uhrazení, kterou si vytvoříte na svém webu. Na tuto stránku přidejte také informace o plánovaném termínu vydání e-booku nebo zveřejnění videa/audia.

E-mail s potvrzením o úhradě

Pro předprodej produktu použijte individuální šablony e-mailů. V šabloně s potvrzením o přijetí platby vymažte proměnnou {downloadTable}, která zobrazuje tabulku s produktem (nebo produkty) ke stažení nebo přehrání.

Tabulka ke stažení produktů
Vše je nastaveno a předprodej produktu může začít. :-)

Po ukončení předprodeje

Po ukončení předprodeje udělejte následující kroky:

Nastavení produktu

  1. Do nastavení produktu nahrajte e-book nebo vložte odkaz na soubor ke stažení. Zkontrolujte, zda je nastaveno zabezpečení, které potřebujete.
  2. Pokud jste pro předprodej nastavili výhodnější cenu produktu, změňte ji na běžnou cenu.
  3. Pokud jste použili vlastní stránku po uhrazení, vymažte její URL adresu v nastavení produktu.

E-mail s potvrzením o úhradě

Do šablony e-mailu s potvrzením o úhradě vložte proměnnou {downloadTable}, aby si noví zákazníci mohli produkt rovnou stáhnout/přehrát.

Informace pro zákazníky

V hromadném e-mailu informujte zákazníky, kteří si produkt zakoupili, že je už produkt k dispozici. Opět použijte proměnnou {downloadTable}, která v e-mailu zobrazí produkt ke stažení nebo přehrání.

Nyní můžete produkt ve stejném formuláři dále prodávat za běžnou cenu.

Předprodej online kurzu

Pro prodej online kurzu, který teprve připravujete, stačí u produktu v SimpleShopu nastavit odloženou platnost členství v políčku Platné od. Zákazník si kurz zakoupí a přístup do členské sekce získá až od data, které je u produktu nastavené.

Informace pro zákazníky

V e-mailu s potvrzením o uhrazení doporučujeme uvést informaci, že přístupové údaje do kurzu zákazník dostane až v den, kdy bude kurz spuštěn.

Konkrétní informace o chystaném kurzu můžete zákazníkům také rozeslat těsně před jeho spuštěním pomocí hromadného e-mailu.

Po spuštění kurzu

V nastavení produktu vymažte datum v políčku Platné od. Noví zákazníci tak dostanou přístup i přístupové údaje ihned po uhrazení objednávky. V tomto smyslu také upravte text e-mailu s potvrzením o úhradě.

Pokud jste pro předprodej kurzu použili výhodnější cenu, nezapomeňte po zveřejnění kurzu v nastavení produktu upravit cenu na běžnou.

Související články

Markéta Hladká

Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká.

Ráda relaxuje na zahradě u knihy a šálku dobrého čaje, pokud zrovna nepečuje o své dva aktivní jednovaječné potomky.

Chcete se k článku na něco zeptat?

Napište nám